Номінальні дані трансформатора

Корисна потужність, на яку розрахований трансформатор за умовами нагрівання, т. Е. Потужність його вторинної обмотки при повній (номінальною) навантаженні називається номінальною потужністю трансформатора. Ця потужність виражається в одиницях повної потужності - в вольт-ампер (ВА) або кіловольт-амперах (кВА). У ватах або кіловатах виражається активна потужність трансформатора, т. Е. Та потужність, яка може бути перетворена з електричної в механічну, теплову, хімічну, світлову і т. Д.

Перетини проводів обмоток і всіх частин трансформатора, так само як і будь-якого електротехнічного апарату або електричної машини, визначаються не активною складовою струму або активною потужністю, а повним струмом, що протікає по провіднику і, отже, повної потужністю. Всі інші величини, що характеризують роботу трансформатора в умовах, на які він розрахований, також називаються номінальними.

Кожен трансформатор забезпечений щитком з матеріалу, який не піддається атмосферних впливів. Щиток прикріплений до бака трансформатора на видному місці і містить його номінальні дані, які нанесені травленням, гравіюванням, вибиванням або іншим способом, що забезпечує довговічність знаків. На щитку трансформатора вказані такі дані:

Марка заводу-виготовлювача.
Рік випуску.
Заводський номер.
Позначення типу.
Номер стандарту, якому відповідає виготовлений трансформатор.
Номінальна потужність (кВА). (Для триобмоткових трансформаторів вказують потужність кожної обмотки).
Номінальні напруги і напруги відгалужень обмоток (В або кВ).
Номінальні струми кожної обмотки (А).
Число фаз.
Частота струму (Гц).
Схема і група з'єднання обмоток трансформатора.
Напруга короткого замикання (%).
Рід установки (внутрішня або зовнішня).
Спосіб охолодження.
Повна маса трансформатора (кг або т).
Маса масла (кг або т).
Маса активної частини (кг або т).
Положення перемикача, позначені на його приводі.

Для трансформатора з штучним повітряним охолодженням додатково зазначена потужність його при відключеному охолодженні. Заводський номер трансформатора вибитий також на баку під щитком, на кришці близько введення ВН фази А і на лівому кінці верхньої полиці ярмова балки муздрамтеатру.

Умовне позначення трансформатора складається з буквеної і цифрової частин. Букви означають наступне: Т - трифазний трансформатор, О - однофазний, М - природне масляне охолодження, Д - масляне охолодження з дуттям (штучне повітряне і з природною циркуляцією масла), Ц - масляне охолодження з примусовою циркуляцією масла через водяний охолоджувач, ДЦ - масляне з дуттям і примусової циркуляцією масла, Г - грозоупорний трансформатор, Н в кінці позначення - трансформатор з регулюванням напруги під навантаженням, Н на другому місці - заповнений негорючим рідким діелектриком, Т на третьому місці - триобмотковий трансформатор.

Перше число, що стоїть після буквеного позначення трансформатора, показує номінальну потужність (кВА), друге число - номінальна напруга обмотки ВН (кВ). Так, тип ТМ 6300/35 означає трифазний двохобмотувальні трансформатор з природним масляним охолодженням потужністю 6300 кВА і напругою обмотки ВН 35 кВ.


Рекомендовані товари