Що таке КТП, визначення КТП (комплектна трансформаторна підстанція), які бувають КТП.
Комплектні трансформаторні підстанції (КТП) використовуються для зниження напруги при передачі струму з високовольтної лінії в побутові мережі (споживачам). Такі підстанції дають можливість приймати електроенергію трифазного струму змінної частоти в 50 Гц і величиною напруги в 6 кВ або 10 кВ для подальшого його перетворення в електричну енергію напругою, еквівалентним 0, 4 кВ (380 В). У невеликих за розмірами населених пунктах або на промислових підприємствах, в областях з помірним кліматом в діапазоні температур від -45 ° С + 40 ° С, для живлення електроенергією об'єктів розміщуються КТП різного рівня потужності.
КТП складається:
пристрій вводу зі сторони високої напруги (ПВН);
силовий трансформатор;
розподільний пристрій з боку нижчої напруги (РПНН).
Ще в пристрій КТП входять повітряні або кабельні високовольтні лінії введення, а також кабельні або повітряно-кабельні лінії виведення. На лініях, що відходять неодмінно кріпляться автоматичні вимикачі або рубильники із запобіжниками. Актуальною частиною є високовольтний роз'єднувач, як правило РЛНД, але він необхідний тільки в разі приєднання КТП до повітряної високовольтної лінії.
Одним з ланок обладнання КТП є пристрої для захисту підстанції від перевантажень в мережі і коротких замикань. Для того, щоб перепад напруги не вивів КТП з ладу, в її комплект включені так звані розряднікі або обмежувачі перенапруги. Також в КТП можлива установка автоматичного блоку освітлення, обладнаного фотоелементами для координування потужності зовнішнього освітлення. Система вентиляції у шафи КТП зсередини носить природний характер. Останнім часом поширення таких підстанцій помітно збільшилася і все завдяки тому, що КТП стали використовуватися для роботи зі спеціальними навантаженнями.
КТП бувають наступних видів:
Однотрансформаторні щоглові підстанції КТПМ або однотрансформаторні підстанції столбового типу (КТПС), що встановлюються на вулиці, потужність яких від 25 до 250 кВа. КТПМ розміщують в областях з помірним кліматом для обслуговування компактних промислових або приватних об'єктів. КТПМ приєднується до повітряної силової лінії за допомогою роз'єднувача. Шафа РУНН і інші пристрої КТПМ обов'язково розміщуються відповідно до визначеної стандартною схемою. Роз'єднувач, розрядники і запобіжники - обов'язкові складові КТПМ.
Тупикові і прохідні (кіоскових) КТП потужністю від 25 кВа до 1000 кВа. Призначені для електропостачання сільськогосподарських споживачів, окремих населених пунктів і невеликих промислових об'єктів в районах з помірним кліматом (від -45ºС до + 40ºС).
Промислові-внутріцехові КТП потужністю від 630 до 2500 кВа, з масляними (ТМЗ) або сухими трансформаторами.
КТП для термообробки грунту або бетону КТПТО або КТПОБ прискорює процес його твердіння, а наявність автоматичного регулювання температури скорочує витрату енергії.
Корпус таких підстанцій виготовляється збірно-зварювальним способом з металу. Внутрішнє наповнення підстанції знаходиться в прямій залежності від її прямого призначення і побажань споживача.
Структура умовного позначення
A-КТП-B / C / D, приклад 2КТП-630/10 / 0,4
A - число застосовуваних трансформаторів
(Для однотрансформаторних КТП не вказується; 2 - для двотрансформаторних КТП);
К - комплектна;
Т - трансформаторна;
П - підстанція;
B - потужність силового трансформатора, кВА;
C - клас напруги трансформатора, кВ;
D - номінальна напруга на стороні НН, кВ;
Умови експлуатації
Висота над рівнем моря не більше 1000м;
Температура навколишнього повітря від -45 ° С до + 40 ° С;
Навколишнє середовище не вибухонебезпечне, пожежобезпечна, що не містить струмопровідного пилу, хімічно активного газу.
КТП не призначені для роботи в умовах різких поштовхів, ударів, сильної тряски, а також на рухомих установках і в шахтах