МОДЕРНІЗАЦІЯ ОБЛАДНАННЯ ПІДСТАНЦІЙ

Модернізація підстанцій і мереж стала актуальною в наші дні, так як на багатьох підстанціях обладнання встановлювалося 25-30 років тому, і його ресурс вироблений на 100%. Продовжує воно працювати тільки тому що було виготовлено відповідно до ГОСТу з багаторазовим запасом по міцності.

Високовольтні вимикачі вичерпали свій комутаційний ресурс. Запасних частин, які підлягають заміні при середніх і розширених поточних ремонтах сьогодні, практично ніхто не випускає. Сучасним ринком представлені лише аналоги випускаються кооперативами, але про якість таких запчастин, зрозуміло немає й мови.

ГТВ (ГТВ), за роки роботи втрачають еластичність, через багаторазових температурних розширень, на ущільнюючих кільцях і прокладках присутній залишкова деформація.

В процесі обслуговування, ГТВ, нерідко виготовляються на підстанціях самим ремонтним персоналом, за допомогою підручних пристосувань; звичайно, такі комплектуючі не можуть забезпечити герметичність вузлів. На зміну масляним вимикачів приходять вимикачі дугогасящей середовищем, в яких служать елегаз і вакуум.

Габарити такого обладнання набагато менше, а обслуговування полягає тільки в спостереженні за їх роботою. Крім того, нові вимикачі не вимагають поточних ремонтів. Таким чином експлуатаційні витрати знижуються в рази.

Вимірювальні трансформатори, що працюють на багатьох підстанціях і сьогодні, найчастіше, не задовольняють вимогам по класу точності. "ТФЗМи" і "НКФи" багато років прослужили на підстанціях, морально і фізично застаріли. Сучасні вимірювальні трансформатори випускаються в герметичному виконанні, при цьому одночасно вирішується проблема з обслуговуванням повітросушильних фільтрів і постійно забруднюються масломірного скла.

Температурне розширення масла в них відбувається за рахунок деформації сильфона. Обслуговування таке обладнання не потребує, отже і кількість незапланованих ремонтів скорочується. Трансформатори напруги нового покоління оснащуються ємнісними делителями.

Це трохи ускладнює конструкцію трансформатора, однак виключає можливість виникнення ферорезонансу. Вентильні розрядники за багато років експлуатації погіршують свої пропускні спроможності, зволоження нелінійних опорів призводить до їх некоректної роботи при грозових і комутаційних перенапруженні.

При виході з ладу, вентильних розрядників, перевагу при заміні віддається сучасним обмежувача перенапруг. Іскрові проміжки - це слабке місце вентильних розрядників, з часом на них утворюється нагар, їх провідність погіршується.

Реєстратори спрацьовування розрядників вимагають постійного контролю з боку оперативного персоналу, при перегорання всіх плавких вставок, потрібно висновок розрядника в ремонт, а значить, основне обладнання теж має бути виведено. Подібні неприємності виключені при використанні обмежувачів перенапруги (ОПН), які не потребують обслуговування; досить вчасно проводити огляди.

Сучасні тенденції ведуть до зменшення габаритів всього, що виробляється і енергетика не стала винятком. Із застосуванням у виробництві нових високотехнологічних матеріалів, стало можливим зменшення габаритів обладнання.

Перед сучасними виробниками обладнання стоїть завдання, виробляти продукцію, яка не вимагає обслуговування, для зниження експлуатаційних витрат. В цілому модернізація веде до скорочення участі людини у виробництві, передачі та споживання електроенергії.

Ми виробляємо ремонт, ревізію силових трансформаторів масляних і сухих. Гарантійне і післягарантійне обслуговування. Ремонт, ревізія, модернізація трансформаторних підстанцій, КТП. Модернізація застарілого обладнання. Виїзд фахівців на місце, складання дефектних актів, висновок технічних лабораторій, протоколи випробувань. Монтажні електротехнічні роботи.


Рекомендовані товари